ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 1158346
*
nr 115 8346
Pigtittare
grönmålad
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 17:15:43
1
250 kr
26/1 11:38:31
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grönmålad lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 115 8346
Pigtittare
grönmålad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 17:15:43 | 1 | 250 kr |
26/1 11:38:31 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grönmålad lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53